osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Dieta Zdrowie

Zdrowe smakołyki

Ten, kto przynajmniej raz w życiu próbował przejść na dietę (bądź skutecznie tego dokonał) w celu zrzucenia zbędnych kilogramów lub zadbania o swoje zdrowie, wie, jak ciężko jest pożegnać ze swojego jadłospisu pewne produkty. Każdy z nas posiada ulubione dania i przekąski, bez których nie wyobrażamy sobie zupełnie życia, a jednak, podejmując decyzję o przejściu na dietę, niejednokrotnie musimy się z nimi pożegnać na dłuższy czas. Dla jednych będą to soczyste mięsa, dla innych jedzenie fast food-owe, jeszcze inni muszą się rozstać ze słodyczami, tłuszczami, skrobiami… Wszystkie te rzeczy towarzyszyły nam do tej pory, niejednokrotnie nawet każdego dnia. Często nie zdawaliśmy sobie jednak sprawy z tego, że mają one zgubny wpływ na naszą wagę, samopoczucie, a czasami nawet ich spożywanie niosło za sobą poważniejsze konsekwencje dla zdrowia.

Jak zmienić swoją dietę?

Jeżeli Ty także stoisz przed wyzwaniem postawionym Ci przez Twojego lekarza lub sam chcesz wyeliminować z diety produkty, co do których intuicyjnie wyczuwasz, że Ci szkodzą – nie stoisz wcale na straconej pozycji. Owszem, w pierwszej chwili może się wydawać nierealne przeżycie bez hamburgerów, chipsów, kolorowych napojów, słodyczy… Lista ciągnie się w nieskończoność i dla każdej osoby, w tym dla Ciebie, z pewnością będzie inna. Niezależnie od tego, co na niej wypiszesz, a z czym będziesz się musiał pożegnać, wiedz, że możesz wygrać w tej walce. I wcale nie musisz rezygnować ze wszystkiego, co smaczne i czego jedzenie daje tę niezwykłą, trudną do opisania, przyjemność. Co bowiem powiesz, jeśli okaże się, że istnieją pewne zdrowsze „odpowiedniki” Twoich ulubionych przekąsek i dań? Owszem, nie jest to bynajmniej żart! Jeżeli więc Twoją wielką miłością są batoniki i nie możesz znieść nawet myśli, że miałbyś wytrzymać choćby dzień bez nich, to jest to dla Ciebie bardzo dobra wiadomość: zdrowe słodycze istnieją! Wystarczy, że poszukasz nieco informacji w internecie, lub podczas kolejnych zakupów w sklepie zajrzysz na półki ze zdrową żywnością. Wybór będzie co prawda zdecydowanie mniejszy, ale bez wątpienia uda Ci się z łatwością znaleźć batoniki o różnych smakach, które będziesz mógł podjadać tak samo, jak podjadałeś ich wersje przepełnione cukrami i innymi szkodliwymi dla organizmu substancjami. Niech nie zniechęca Cię myśl, że to nie to samo – wiadomo, na początku trzeba się przestawić i przyzwyczaić do zmian, jak ze wszystkim.

Daj sobie czas na zmiany

Przestawienie się na zdrowszą żywność również wymaga czasu oraz, oczywiście, dużego samozaparcia. Pamiętaj, że poświęcasz tylko pewne elementy swojej diety, a wcale nie jest to zbyt duże poświęcenie, jeśli położysz na szali swoje zdrowie, lub nawet życie, prawda? Poszukaj więc przekąsek i potraw, za którymi wiesz, że będziesz tęsknić najbardziej, aby ich „lżejsi” koledzy mogli przynajmniej w pewnym stopniu uprzyjemnić Ci czas, w którym musisz ograniczyć jedzenie pewnych produktów. Pójdź do sklepu lub zamów je przez internet i miej je zawsze pod ręką, aby w chwilach zwątpienia pomogły Ci utrzymać dietę.