osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Lifestyle Uroda

Czym jest wolumetria twarzy?

Należy mieć świadomość, że wolumetria twarzy jest zabiegiem polegającym na modelowaniu konturów twarzy. Celem wspomnianego zabiegu jest przywrócenie jej właściwego kształtu albo skorygowanie ewentualnych niedoskonałości. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do zabiegu wykorzystywany jest kwas hialuronowy, który należy wprowadzić w skórę przez iniekcję. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to bardzo nowoczesna metoda mająca na celu poprawienie wyglądu twarzy bez użycia skalpela. Na czym jednak dokładnie polega wspomniany zabieg i jakich efektów można się spodziewać?

Wolumetria twarzy jest odpowiedzią na proces starzenia

Warto mieć świadomość, że omawiana wolumetria twarzy jest zabiegiem oferowanym przez medycynę estetyczną. Celem jest nie tylko poprawienie kontur twarzy, ale również ujędrnienia skóry. Jak wiadomo skóra w miarę upływu lat będzie traciła sprężystość przez coraz mniejszą produkcję elastyny i kolagenu.

Warto również zaznaczyć, że wraz z wiekiem będą następowały zmiany w układzie kostnym twarzy. Należy mieć świadomość, że wiotka skóra będzie ulegała grawitacji i opadała. Z kolei tkanka tłuszczowa będzie zanikała. W rezultacie kości policzkowe ulegną spłaszczeniu. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że w okolicach nosa mogą pojawić się bruzdy nosowo-wargowe, które będą nadawały smutnego wyglądu. Nie można zapomnieć, że opadające policzki mogą stworzyć tzw. chomiki, czyli uwypuklenia po bokach twarzy, które wpłyną na zaburzenie jej harmonijnego kształtu.

Ponadto omawiana wolumetria twarzy będzie polegała na właściwym wypełnieniu miejsc, gdzie doszło do ubytku tkanki tłuszczowej. Stanie się tak dzięki wypełniaczowi w oparciu o kwas hialuronowy. Celem takiego posunięcia będzie dodatnie odpowiedniej objętości policzkom, a także podniesienie skroni czy zmniejszenie bruzd nosowo-wargowych. W rezultacie owal twarzy ulegnie poprawie, z koli policzki będą znacznie bardziej uwidocznione. Zabieg jest także w stanie poprawić jędrność skóry i zmniejszyć zmarszczki. Warto podkreślić, że wspomniany zabieg przyczyni się do nawilżenia i odmłodzenia skóry. Należy mieć świadomość, że rezultat zabiegu będzie w stanie utrzymywać się nawet od 6 do 18 miesięcy. Wszystko uzależnione będzie od rodzaju cery, a także wykorzystanego preparatu.

Kiedy warto zdecydować się na wolumetrię twarzy?

Omawiane zabiegi modelowania twarzy mogą być przydatne, jeżeli dana osoba dostrzeże u siebie opadające czy zapadnięte policzki. Zabieg warto także wykonać, gdy zmianie ulegnie owal twarzy.

Warto zdecydować się na wolumetrię twarzy, gdy policzki będą niesymetryczne, płaskie, albo gdy pod oczami zaczną pojawiać się worki.

Zabieg będzie bardzo dobrym rozwiązaniem również w przypadku osób, których skóra straciła jędrność lub gdy uwidaczniają się bruzdy nosowo-wargowe.

Na czym dokładnie polega zabieg?

Zabieg polega na odpowiednim wprowadzeniu pod skórę wypełniacza, który został stworzony na bazie kwasu hialuronowego. Ponadto wykonywany jest on metodą iniekcji. Oczywiście wcześniej znieczulona jest skóra twarzy.