osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Dieta Zdrowie

Naturalne antybiotyki

Odpowiednia dieta pomaga nam zadbać o nasze zdrowie. Wiemy o tym praktycznie od zawsze, ale niestety zdarza się, że nie dbamy o to, żeby w naszych posiłkach znajdowały się odpowiednie składniki. Gdy chorujemy, to przeważnie sięgamy po tabletkę bądź maść i zapominamy o domowych sposobach. Dzisiaj przecież wszystko możemy skupić, więc zapominamy o wiedzy, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Szkoda, ponieważ naturalne antybiotyki są skuteczne i dbają o nasz organizm lepiej niż tabletki czy inne substancje chemiczne.

Czasami wystarczą składniki, które i tak przeważnie mamy pod ręką, żeby samodzielnie zrobić skuteczny naturalny antybiotyk. Tabletki mogą nam oczywiście pomóc, ale zazwyczaj pomagają na problem, a przy okazji wpływają negatywnie na pracę innego narządu. Warto o tym pamiętać i zanim sięgniemy po tabletkę, spróbujmy sobie poradzić domowymi sposobami.

Czosnek

Czosnek posiada właściwości lecznicze i z całą pewnością każdy o tym wie. Jeżeli spożywamy dużo czosnku, to nasz organizm staje się odporniejszy. Gdy jesteśmy przeziębieni, to gorące mleko z masłem, czosnkiem i miodem może postawić nas szybko na nogi. Czosnek pomaga też w zwalczaniu innych chorób. Sprawdza się przy leczeniu grzybicy oraz innych dolegliwości.

Cebula

Drugim naturalnym antybiotykiem jest cebula. Zapewne wiele osób pamięta z dzieciństwa smak syropu zrobionego z cebuli. Być może nie każdemu odpowiadał ten smak, ale trzeba przyznać, że syrop był skuteczny. Jego przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy obrać i pokroić cebulę, a potem zasypać cukrem. Następnie trzeba trochę odczekać, żeby cebula puściła suki i syrop jest już gotowy. Jeżeli chcemy nadać syropowi lepszy smak, to zawsze możemy dosypać więcej cukru. Nie zmieni to skuteczności tego domowego antybiotyku.

Współcześnie coraz częściej można zauważyć tendencję do wracania do tego, co naturalne. Wygląda na to, że ludzie doszli do takiego momentu, iż uświadomili sobie, że to co naturalne jest lepsze. Oczywiście nadal chętnie sięgamy po chemiczne substancje, które działają szybciej. Czasami też nie mamy innego wyjścia, ponieważ natura nie pomoże nam w leczeniu wszystkich chorób. Nie posiadamy przecież odpowiedniej wiedzy i nie wiemy jakie składniki są nam potrzebne. Nie żyjemy też w średniowieczu i nie musimy samodzielnie przygotowywać wszystkich antybiotyków.

Naturalne antybiotyki w aptece

W aptekach można coraz częściej znaleźć antybiotyki, które są produkowane wyłącznie z naturalnych składników. Warto właśnie w takie medykamenty inwestować jeżeli już jesteśmy chorzy. Z całą pewnością nam one pomogą i nie będziemy mieć żadnych skutków ubocznych. Oczywiście wiele zależy od typu naszej choroby. Pamiętajmy, że jeżeli jesteśmy chorzy, to powinniśmy skonsultować się z lekarzem i polegać na jego wiedzy. Jeżeli mamy przepisane jakieś tabletki, to właśnie je powinniśmy wykupić. Dodatkowo możemy się wspomagać antybiotykiem naturalnym, ale nie powinien on zastępować leku przepisanego przez lekarza. W końcu on posiada wiedzę potrzebną do naszego wyleczenia i raczej wie co robi.