osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Uroda Zdrowie

Walka przeciwko rozstępom

Słowo „rozstępy” przyprawia o dreszcze wiele osób. Niewielu ludzi jest w stanie uciec przed tymi białymi lub czerwonymi liniami pojawiającymi się na skórze. Mimo, że łatwo jest je zignorować przez większą część roku, to nie sposób zapomnieć o nich latem kiedy odsłaniamy część ciała, a szorty, spódniczki i stroje kąpielowe zajmują pierwsze miejsce w naszej garderobie.

Mimo, że rozstępy nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, to wykazują duże problemy natury kosmetycznej i estetycznej dla wielu osób , szczególnie dla pań. Chociaż nie można ich całkowicie wyeliminować, istnieją sposoby na zmniejszenie rozstępów i zapobieganie im.

Jak wyglądają rozstępy?

Rozstępy mają postać długich smug, które pojawiają się na skórze. Występują one, po zbyt szybkim naciągnięciu skóry lub po przekroczeniu jej elastyczności. Najczęściej występują na udach, biodrach, brzuchu, piersiach i pośladkach. Zazwyczaj można je spotkać u kobiet, ale mężczyźni nie są na nie odporni i również mogą mieć rozstępy. Kiedy się pojawiają, są zwykle różowe, czerwone lub fioletowawe. Z czasem jednak zanikają, by stać się białe i podobne do blizn. Każdy może znaleźć sposoby na rozstępy, które będą mu odpowiadać.

Najbardziej skutecznym sposobem zapobiegania rozstępom jest zmniejszenie czynników ryzyka, które je powodują. Jeśli będziemy, mieć na uwadze niektóre rzeczy, możemy na zawsze zapomnieć o pojawieniu się nieprzyjemnych smug na skórze. Bardzo ważnym jest, aby utrzymywać stałą , zdrową wagę i unikać, w miarę możliwości, zbyt szybkiego przybierania na wadze. Pomocne będzie również picie dużej ilości wody.
Dodatkowo, warto regularnie nawadniać skórę, poprzez stosowanie balsamów, szczególnie w okresie dojrzewania i ciąży.
W tym celu należy zakupić odpowiedni krem. Na rynku można znaleźć wiele ofert, które obiecują niesamowite efekty. Nie trzeba jednak inwestować w drogi krem, najważniejsza jest regularność i skład, który zapewni dobre nawilżenie skóry. Aby sobie pomóc, dobrze jest stworzyć swego rodzaju rutynę i nakładać krem ​​po przebudzeniu, przed snem lub po wyjściu z prysznica.

Najlepsze produkty na rozstępy


Chociaż istnieją kremy i specyfiki dedykowane walce przeciw rozstępom, możesz również wybrać produkty z kolagenem lub witaminą A. Inne kremy i oleje, które mogą sprzyjać, to te, zawierające olej ze słodkich migdałów, masło shea lub witaminę E.

Szczególnie niebezpiecznym okresem, w którym bardzo łatwo o pojawienie się rozstępów, jest ciąża. Warto wtedy szczególnie o siebie zadbać. Dlatego w tym szczególnym czasie, bardzo ważne jest nawilżanie skóry brzucha, bioder, piersi i ud, kremem lub olejem.

Wiele salonów kosmetycznych, oferuję zabiegi, które mogą nie okazać interesujące w walce z rozstępami.
Zabiegi laserowe, złuszczanie i mikrodermobrazja to zabiegi, które złagodzą wygląd rozstępów, nie eliminując ich całkowicie.
Innym sposobem jest skorzystanie z usług chirurgii plastycznej. Leczenie rozstępów za jej pomocą jest możliwe, ze względu na to, iż niektóre obszary ciała dotknięte rozstępami, mają nadmiar skóry i składają się z grubych płatków tłuszczowych.