osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Dieta Zdrowie

Jak najbezpieczniej obniżyć cholesterol?

W dobie stresującego, siedzącego trybu życia coraz więcej osób spotyka się z problemami zdrowotnymi. Są to zarówno bóle kręgosłupa, związane z siedzeniem przed kilka godzin za biurkiem a także słaby wzrok czy chociażby nadwaga, prowadząca do innych poważnych chorób. Pierwszym sygnałem, że nasz tryb życia jest nieodpowiedni jest na przykład podwyższony cholesterol. Wiele osób zastanawia się jak obniżyć cholesterol i poszukuje rozwiązań w medykamentach. Jednakże, zamiast wciskać w siebie kolejne suplementy diety, należy przede wszystkim zrozumieć, że to nic nie da – na dłuższą i nadal będziemy borykać się z problemem cholesterolu.

Jak obniżyć cholesterol?

A zatem jak obniżyć cholesterol skutecznie, na zawsze? Przede wszystkim należy zweryfikować naszą dietę. Jeśli żywimy się głównie wysoko przetworzonym jedzeniem, pijemy niezdrowe napoje, kawę a unikamy dostarczania organizmowi cennej wody w czystej postaci – wówczas nasz organizm może borykać się z nadmiarem cholesterolu. Oczywiście, głównym źródłem zbyt wysokiego cholesterolu, jest nieodpowiednia dieta. Tłuste jedzenie, zbyt duża ilość mięsa to wszystko prowadzi do złych wyników. Dieta powinna opiewa się w dużej mierze na warzywach, chudym mięsie oraz dobrej jakości tłuszczach nienasyconych. Myśląc o tym, jak obniżyć cholesterol, warto zasięgnąć porady dietetyka, który dobierze odpowiednią dla dietę. Dietetyk skomponuje posiłki tak, aby dostarczyć wszystkich potrzebnych nam do życia składników. Przyjęło się, że zdrowa dieta nie może być smaczna. To absolutnie nie jest prawdą. Obecnie w sieci znaleźć można mnóstwo przepisów na pyszne, kolorowe i zdrowe dania, które są odpowiedzią na pytanie, jak obniżyć cholesterol. Warto również pamiętać, że wysoki poziom kortyzolu we krwi również ma wpływ na wynik naszego cholesterolu.

Styl życia a cholesterol

Osoby posiadające bardzo stresującą pracę, muszą przemyśleć czy nie lepiej trochę zwolnić. Oczywiście, nie jest to proste. Praca w życiu każdego człowieka jest bardzo istotnym elementem. Im bardziej stresujące stanowisko, im większa odpowiedzialność tym trudniej zrezygnować z kariery. To jak najbardziej zrozumiałe. Jednak jeśli chodzi o zdrowie, czasem lepiej przewartościować dotychczasową hierarchię wartości, zanim stan naszego samopoczucia się pogorszy. Osoby zastanawiające się nad tym jak obniżyć cholesterol powinny być świadome, do jakich konsekwencji może doprowadzić nieleczenie tego schorzenia. Przede wszystkim, istnieje ryzyko zawału serca. Odkładający się cholesterol zmienia się w blaszki zwężające tętnice a to skutkować może miażdżycą, zawałem serca, a w najgorszym przypadku nawet śmiercią. Często ludzie po zawale serca czy wylewie nie wracają do pełni funkcjonalności. Chociażby dlatego lepiej zawczasu zainteresować się tym, jak obniżyć cholesterol i stosować się do tych wskazówek. Oczywiście, mając wysoki cholesterol, należy udać się do lekarza, który będzie kontrolować nasze wyniki i sprawdzać czy przyjęta strategia powrotu do zdrowia skutkuje. Jeśli dieta i aktywny tryb życia nie pomogą, być może trzeba będzie sięgnąć po leki obniżające poziom cholesterolu.