osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Uroda Zdrowie

Sposoby na łupież

Jeżeli chcemy zachwycać pięknymi włosami, to musimy o nie dbać w odpowiedni sposób. Regularne mycie włosów jest oczywiście ważne, ale czasami niewystarczające. Bardzo istotne jest rodzaj szamponu, którego używamy. Niestety często zdarza się, że posiadamy szampon, który nie jest odpowiedni dla naszych włosów. W rezultacie nie mają one połysku, a i zdarza się, iż pojawia się łupież, który czasami bywa uciążliwy.

Jak reagować, gdy zauważymy łupież?

Gdy zauważyliśmy łupież na naszych włosach, to najwyższa pora, żeby zmienić szampon. Czasami to wystarcza, aby po pewnym czasie łupież całkowicie zniknął. Jednak nie zawsze to się dzieje i zdarza się, że potrzebna jest bardziej specjalistyczna pomoc. Jeżeli znane nam są domowe skuteczne sposoby na łupież, to chętnie z nich korzystamy. Nasze babcie i mamy radziły sobie przecież z łupieżem bez specjalistycznych szamponów, za które czasami trzeba wiele zapłacić. We współczesnym świecie wracamy do wszystkiego co naturalne, więc i domowe sposoby na łupież wróciły do łask.

Całkowite pożegnanie się z łupieżem wymaga czasu. Trzeba zacząć dbać odpowiednio o skórę głowy, żeby łupież zniknął. W czasie mycia włosów pamiętajmy więc o skórze głowy. Warto też używać specjalnego szamponu, a już na pewno zrezygnować z tego, z którego korzystaliśmy do tej pory. Jest wiele domowych sposobów, żeby pozbyć się tego problemu. Jednak jeśli ich stosowanie nie przynosi oczekiwanego rezultatu, to warto zgłosić się do lekarza, ponieważ łupież może być spowodowany zmianami w organizmie lub oznaczać chorobę skóry.

Domowe sposoby na łupież

Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów na pozbycie się łupieżu jest sok z cytryny. Jest to tani sposób i bardzo skuteczny. Zazwyczaj każdy ma pod ręką cytrynę, więc nawet nie trzeba specjalnie iść do sklepu, żeby zrobić odpowiednią kurację. Wystarczy po umyciu włosów wmasować w skórę głowy sok z cytryny. To powinno wystarczyć. Drugim sposobem jest wtarcie czosnku. Być może zapach nie jest zbyt piękny, ale skuteczność jest gwarantowana.

Maseczka z jajka również może nam pomóc w pozbyciu się uciążliwego łupieżu, który nie wygląda estetycznie. Jest to już jednak sposób, którego przygotowanie zajmuje nam więcej czasu. Należy ubić białko, a następnie dodać do tego żółtko i wymieszać. Taką miksturę wmasować w skórę głowy i po pewnym czasie dokładnie spłukać. Dodatkową zaletą tego sposobu jest to, że jajko nada naszym włosom pięknego połysku. Decydując się na taką metodę nie tylko pobędziemy się łupieżu, ale również sprawimy, że nasze włosy będą piękniejsze.

Często używamy specjalnych odżywek do włosów. Jogurt naturalny może skutecznie zastąpić taką odżywkę i dodatkowo pomoże nam pozbyć się łupieżu. Jogurty posiadają wiele właściwości zdrowotnych i są również pomocne w walce z łupieżem. Stosuje się je tak samo jak większość odżywek do włosów, które są dostępne na rynku. Wystarczy wmasować w skórę głowy i następnie dokładnie spłukać. Nawet jeżeli nie mamy problemów z łupieżem, to warto ten sposób wypróbować. Nasze włosy nam z całą pewnością będę wdzięczne i zaczną wyglądać lepiej.