osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

medycyna estetyczna
Uroda

Zabiegi medycyny estetycznej dla skóry naczynkowej – co warto wybrać?

Skóra naczynkowa albo naczyniowa jest bardzo wymagająca w pielęgnacji. Jakie zabiegi medycyny estetycznej rekomendowane są dla właścicielek i właścicieli tego typu cery?

Czym cechuje się skóra naczynkowa?

Skóra naczynkowa to skóra, która ma rozszerzone i popękane naczynka. Cechuje się ona głównie uporczywym zaczerwienieniem, widocznymi naczynkami krwionośnymi i czerwonymi plamami na twarzy. Zwykle dotyka osób o jasnej karnacji i może wystąpić w każdym wieku, chociaż częściej występuje u kobiet w średnim wieku.

Dokładna przyczyna skóry naczynkowej nie jest znana, ale uważa się, że jest to połączenie czynników genetycznych i środowiskowych. Do pojawienia się problemów z naczynkową skórą przyczyniają się między innymi ekspozycja na słońce, ekstremalne temperatury, pikantne potrawy, alkohol i stres.

Skórę naczynkową można leczyć za pomocą różnych kosmetyków miejscowych, a także modyfikując styl życia. W niektórych przypadkach polecane są odpowiednie leki oraz zabiegi.

Ważne jest, aby skonsultować się z wykwalifikowanym dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej, aby ustalić najlepszy sposób leczenia dostosowany indywidualnych potrzeb. Gdy poszukiwany jest dobry lekarz medycyny estetycznej w Krakowie, warto zdecydować się na wizytę w renomowanej klinice lub gabinecie, aby uzyskać profesjonalną i pełną pomoc.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej polecane są dla skóry naczyniowej?

Medycyna estetyczna prezentuje kilka zabiegów, które mogą pomóc w poprawie cery naczynkowej. Zaliczane są do nich między innymi:

Laserowe usuwanie naczynek krwionośnych

Tego typu zabiegi wykorzystują wiązkę światła kierowaną na naczynia krwionośne w skórze, powodując ich kurczenie się i zanikanie. Może to pomóc zmniejszyć zaczerwienienie i widoczne naczynia krwionośne w skórze. 

Takie zabiegi są uznawane obecnie za najskuteczniejsze w walce z naczynkami widocznymi na cerze naczynkowej. Efekty widoczne są często już po pierwszym zabiegu, ale w przypadku większych zmian konieczne jest ich powtórzenie.

Peelingi chemiczne – medyczne

Tego typu zabiegi mogą pomóc zmniejszyć zaczerwienienie i stany zapalne skóry. Działają poprzez usuwanie wierzchnich warstw skóry, pomagając w poprawie jej wyglądu.

W przypadku cer naczynkowych stosowane są bardzo delikatne peelingi chemiczne, które nie powodują nadmiernego podrażnienia, ale jednocześnie zapewniają bardzo dobre efekty estetyczne.

Mezoterapia

Mezoterapia, także określana jako mikronakłuwanie, również może być używana w przypadku skóry naczynkowej. Polega na użyciu strzykawki albo urządzenia z igłami do tworzenia mikrourazów w skórze przy jednoczesnym podawaniu substancji aktywnych dostosowanych do potrzeb skóry.

Stosowana jest ona w celu stymulacji produkcji kolagenu w skórze, co może pomóc w zmniejszeniu zaczerwienienia i stanu zapalnego. 

Profesjonalne kosmetyki do stosowania miejscowego

Leczenie miejscowe z wykorzystaniem dedykowanych kosmetyków, takie jak kremy, serum i żele, może być stosowane w przypadku cery naczynkowej. 

Poleca się przede wszystkim stosowanie kosmetyków zawierających składniki, takie jak witamina C, niacynamid lub kwas azelainowy, które mają właściwości przeciwzapalne.


Materiał zewnętrzny