osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Uroda Zdrowie

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to ostatnio bardzo popularna dziedzina dzięki, której możliwa jest znaczna poprawa wyglądu, estetyki, figury, jak również zdrowia i kondycji skóry. Wiele z terapii wykonywanych jest przy pomocy nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń odpowiednio dopasowaną metodą. Jakie są najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej? Czym one się charakteryzują? Jakie posiadają skutki uboczne oraz przeciwwskazania do ich wykonania?

Jakie są najpopularniejsze zabiegi w gabinetach medycznych?


Do najpopularniejszych działań wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej zalicza się przede wszystkim zabiegi wykonywane na twarz, uda, pośladki, brzuch, ramiona czy skórę całego ciała. Wśród najbardziej znanych i cenionych wyróżnić można:


– zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego – wypełnianie miejsc takich jak usta, piersi, policzki. Dzięki odpowiednio przygotowanej mieszance możliwe jest powiększenie objętości danej części ciała, jak również wypełnienie skóry, które daje efekt uzupełnienia tworzących się bruzd i zmarszczek. Zabieg ten trwa kilkanaście minut i nie ogranicza dalszego życia codziennego. Wykonywany jest ona za pomocą malutkich igiełek, którym pod skórę wprowadzany jest żelowy środek. Po ostrzyknięciu specjalista wyrównuje palcami wstrzyknięta masę nadając jej ostateczny kształt. Efekty zabiegu są natychmiastowe, widoczne gołym okiem, jak również zadawalające. Należy jednak pamiętać, iż kwas hialuronowy po pewnym momencie zostaje wchłonięty przez organizm, co oznacza, że zabieg należy sukcesywnie powtarzać. Efekt terapii utrzymuje się w granicach 9-12 miesięcy.
– peeling chemiczny – to kolejny popularny zabieg medycyny estetycznej, który wykorzystywany jest głównie w celu pozbycia się różnorodnych przebarwień oraz blizn powstałych na skórze twarzy lub innych partii ciała.
Działanie to wykonywane jest wieloma metodami, wśród których znajdują się: peeling powierzchniowy, głęboki i średnio głęboki. Każdy z tych zabiegów posiada odpowiednio dostosowaną technologię i przebieg, a także prawidłowo dobrane preparaty do oczyszczania skóry.


Terapia polega na oczyszczeniu skóry, jak również nałożeniu na określone miejsca specjalnej mieszaniny chemicznej. Substancja nanoszona jest za pomocą specjalnych pędzelków lub patyczków, tworząc postać maseczki, żelu czy płynnego okładu. Roztwór pozostaje na twarzy do wyschnięcia, a następnie, po kilku minutach zostaje usunięty z ciała. Efektem działań są przede wszystkim: odświeżenie skory, usunięcie przebarwień, likwidacja trądziku, zmniejszenie widoczności blizn, zwężenie porów, itp.
– mezoterapia igłowa – wstrzykiwanie pod skórę substancji odżywiających i regenerujących. Zabieg ujędrnia skórę, poprawia jej wygląd oraz strukturę, jak również powoduje jej odmłodnienie.
– inne popularne zabiegi medycyny estetycznej to: mezoterapia skóry głowy, mikropigmentacja, lifting twarzy, liposukcja i wiele innych.

Jak przygotować się do zabiegu?


Podejmując się któregokolwiek z wymienionych zabiegów należy zapoznać się ze wszelkimi przeciwwskazaniami do ich wykonania, a w niektórych przypadkach odpowiednio do zabiegu przygotować: zaniechać palenia papierosów, smarować maściami czy zaprzestać golenia.