osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Makijaż Uroda

Jak wykonać makijaż permanentny?

Należy mieć świadomość, że makijaż permanentny jest zabiegiem, który polega na właściwym wprowadzeniu barwnika w naskórek dzięki specjalnemu przyrządowi. Jest on niezwykle podobny w swoim wyglądzie do tego, którym wykonuje się tatuaże. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że barwnik podawany jest znacznie płycej. Z kolei stosowane preparaty nie są toksyczne, a także nie przyczyniają się do alergii.

Warto również wiedzieć, że omawiany makijaż stosowany jest w celu rekonstrukcji brwi, podkreślenia kształtu czy zrobienia kresek na dolnej albo górnej powiece. Można również zdecydować się na makijaż permanentny, by poprawić kształt i kolor ust. Można go również zastosować do odpowiedniego pokrycia blizn czy innych defektów skóry.

Dla kogo dokładnie przeznaczony jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny rekomendowany jest praktycznie każdej osobie, której celem jest podkreślenie rysów swojej twarzy. Mogą z niego także bez problemu skorzystać osoby z mniejszymi czy asymetrycznymi ustami. Bardzo często na omawiany makijaż decydują się kobiety, które są uczulone na kolorowe kosmetyki. Zalecany jest także do ewentualnego zrekonstruowania sutka czy skorygowania blizn.

Jak dokładnie przebiega zabieg?

Warto mieć świadomość, że wykonanie omawianego makijażu permanentnego trzeba zacząć od dobrania barwnika do konkretnego typu urody, a także koloru oczu, włosów czy ust. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że omawiany zabieg jest przeprowadzany przez doświadczoną i wyspecjalizowaną lingeristkę, która będzie w stanie właściwie dobrać barwnik, a także metody.

Należy widzieć, że zabiegu pod żadnym pozorem nie można przeprowadzać w domu. Musi odbyć się w specjalnie do tego celu przeznaczonym sterylnym miejscu. Oczywiście zabieg musi być wykonany przez kompetentną osobę. Kolejną bardzo istotną kwestią jest wybranie właściwego pigmentu, koloru. Następnie lingeristka będzie rysowała specjalną naturalną kredką o właściwym kolorze usta, brwi czy nawet kreski. Jak wiadomo klientka musi mieć możliwość zobaczenia jakie rezultaty można osiągnąć. Dopiero później rozpocznie się zabieg, który będzie mógł trwać nawet do trzech godzin.

Usta

Warto mieć świadomość, że makijażem permanentnym można bez żadnego problemu nadać ustom właściwych kontur. Możliwe jest zlikwidowanie ewentualnej asymetrii. Kobieta może także podjąć decyzję o powiększeniu ust czy nadaniu im znacznie bardziej intensywnego koloru. W ten prosty sposób kobiecie nie będzie potrzebna szminka czy konturówka. Ponadto panie, których celem jest optyczne powiększenie ust, mogą zdecydować się na wykonanie rozświetlenia ponad konturem ust. Warto również wiedzieć, że całkowite wypełnienie ust umożliwia na wyrównanie ewentualnych nierówności pigmentacyjnych.

Oczy

Z kolei w przypadku oczu omawiany makijaż permanentny stosowany jest do wykonania dolnych, albo górnych kresek. Warto zaznaczyć, że wspomniane kreski na powiekach mogą optycznie pogrubić linię rzęs przez odpowiednie podkreślenie kształtu oka. Można również podjąć decyzję na zrobienie kreski dekoracyjnej.