osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Uroda Zdrowie

Na czym polega usuwanie blizn laserem?

Usuwanie blizn laserem doskonale zda egzamin w przypadku blizn potrądzikowych, pourazowych czy nawet pooperacyjnych. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że jest to zabieg nie tylko i wyłącznie bezpieczny, ale również bezinwazyjny. Ponadto warto wiedzieć, że cały sekret będzie tkwił w pobudzeniu naturalnych procesów związanych z regeneracją skóry.

Na czym dokładnie polega laserowe usuwanie blizn?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że laserowe usuwanie blizn będzie polegało na odpowiednim skierowaniu wiązki światła lasera frakcyjnego na bliznę, a także doprowadzeniu do wypalenia uszkodzonej tkanki. Warto mieć świadomość, że wspomniana metoda jest bardzo precyzyjna. Należy zaznaczyć, że promieniowanie nie będzie działało na całe fragmenty skóry, ale na mikrokolumny znajdujące się głęboko wewnątrz.

Efektem wspomnianego procesu będzie pobudzenie zdrowej tkanki do wzmożonej produkcji białe, które będą w stanie wypełnić ubytki wypalone przez światło lasera. Następnie już po zagojeniu nowe tkanki będą nie tylko i wyłącznie jaśniejsze, ale również gładsze. Oznacza to tym samym, że blizna będzie w rezultacie znacznie mniej widoczna.

Warto także wiedzieć, że w przeciwieństwie do peelingów chemicznych czy zabiegu chirurgicznego, omawiane laserowe usuwanie blizn będzie procedurą praktycznie bezinwazyjną, bezbolesną i niewiążącą się praktycznie z żadnymi powikłaniami.

Jakie mogą być efekty laserowego usuwania blizn?

Ponadto laserowe usuwanie blizn doskonale zda egzamin w przypadku różnego rodzaju typów blizn. Należy do nich koniecznie zaliczyć blizny pooperacyjne, potrądzikowe, a także pourazowe.

Koniecznie należy również zaznaczyć, że w przypadku blizn pourazowych laserowe usuwanie będzie wykonywane nie tylko i wyłącznie ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Nie można zapomnieć, że ślady po głębszych ranach cz oparzeniach bardzo często mogą wpłynąć na ograniczenie pola ruchu czy doprowadzić do pieczenia czy uczucia ściągnięcia.

Warto wiedzieć, że laser frakcyjny jest w stanie usunąć nawet 30% przerośniętej tkanki. W ten sposób nie tylko blizny będą mniej wypukłe, ale również zdecydowanie bardziej zbliżone kolorem do otaczającej skóry.

Nie można zapomnieć, że blizny pooperacyjne przeważnie są skutkiem ubocznym zabiegów związanych z cięciem cesarskim czy urazami ortopedycznymi. Należy także mieć świadomość, że zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku mogą pojawić się zaróżowione albo jasne linie, które będą wskazywały na obecność szwów.

Warto podkreślić, że omawiane laserowe usuwanie blizn będzie przynosiło zdecydowanie najlepsze rezultaty jeżeli będzie przeprowadzone możliwie najszybciej od momentu wygojenia się rany. Należy bowiem zdawać sobie sprawę, że wraz z upływem czasu ślady nie tylko będą twardnieć, ale również staną się coraz grubsze.

Koniecznie trzeba mieć świadomość, że we wszystkich wspomnianych przypadkach pełne rezultaty laserowego usuwania blizn będzie można uzyskać dopiero po przynajmniej kilku zabiegach. Liczba oczywiście będzie uzależniona od głębokości, rozległości czy grubości śladów.