osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Lifestyle Uroda

Idealne włosy

Wiele kobiet (a także wielu mężczyzn, nie oszukujmy się) posiada kompleksy na tle… swoich włosów. Tak, to bardziej powszechne zjawisko, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Być może nawet o tym nie wiemy, ale jest wielce prawdopodobne, że ktoś z naszego najbliższego otoczenia naprawdę bardzo nie lubi swoich włosów. Dlaczego właściwie tak się dzieje? Co za tym stoi? Czynników może być bardzo wiele, tak naprawdę co człowiek, to inna historia, inne powody takiego, a nie innego stanu rzeczy. Najczęściej jednak ludzie narzekają na gęstość swoich włosów, a raczej jej brak. Włosy są rzadkie, przez co wiele osób może jedynie marzyć o stworzeniu na swojej głowie wyszukanych fryzur – do tego są przecież konieczne bujne czupryny. Kobiety, które mają właśnie takie rzadkie włosy, narzekają często, że te nie wyglądają dobrze i muszą spędzać niejednokrotnie wiele godzin przed lustrem, zanim uda im się ułożyć takie włosy w sposób dla nich akceptowalny.

Jak dbać o cienkie włosy?

Innym problemem są włosy cienkie. Może ich być dużo, mogą być gęste, jednak poszczególne włoski są tak cieniutkie, że niemal ledwo widoczne. Jak nie trudno się domyślić, one też nie prezentują się na co dzień zbyt szałowo – trzeba bowiem poświęcić mnóstwo czasu i energii, aby te wyglądały na puszyste i pełne objętości… Jaką jest to zmorą wiedzą doskonale kobiety, które Matka Natura obdarzyła takimi właśnie cieniutkimi kosmykami. Kolejnym problemem są włosy zbyt gęste. Tak, tak, owszem – można również narzekać na nadmiar włosów! To, co dla jednych jest największym marzeniem, jak widać dla drugich może być wręcz przekleństwem. Dodajmy do tego jeszcze włosy łatwo łamiące się (która z pań nigdy nie próbowała zapuszczać włosów, jednak okazywało się to próżnym trudem?), skręcające się od wilgoci, rosnące w zastraszającym tempie… Dodajmy jeszcze przedwczesne łysienie u panów, a będziemy mieć już niemal całe spektrum problemów z włosami u niemal wszystkich osób na globie. Każda z tych cech może być dla danego człowieka ogromną wadą i czymś, z czym trudno jest mu walczyć, bądź też mu się do tego przyzwyczaić. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy z nas chciałby wyglądać jak najlepiej, a zazwyczaj jest tak, że najbardziej pragniemy właśnie tego, czego nie mamy. Na wiele problemów da się jednak w dość łatwy sposób zaradzić! Jednym pomoże specjalistyczny szampon, innym odżywki i maski, a jeszcze innym – zmiana diety.

Co wpływa na nasze włosy?

Ponieważ tak naprawdę wszystko ma wpływ na kondycję naszych włosów, począwszy od naszego stylu życia. Jeśli natomiast pragniemy szybkich efektów bez zbędnego wysiłku, to zamiast rozważać natychmiastowy przeszczep włosów, powinniśmy się najpierw zainteresować zabiegami znacznie mniej inwazyjnymi, a przy tym też znacznie mniej kosztownymi – wystarczy porozmawiać z dobrym fryzjerem o możliwości doczepienia włosów. Istnieją różne techniki, dzięki którym nasze włosy mogą stać się gęstsze lub dłuższe, w zależności od naszych upodobań! W ostateczności, możemy także sięgnąć po peruki, które są ostatnio bardzo modne.