osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

medycyna estetyczna
Uroda

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny jest rozwiązaniem coraz powszechniej wykorzystywanym nie tylko do odmładzania twarzy, ale również do usuwania blizn będących pozostałością po trądziku oraz eliminowania wielu problemów skórnych. Jego działanie bazuje na emisji wiązek dwutlenku węgla, co pozwala na szybszą odnowę zniszczonych stref. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?

Specyfika lasera frakcyjnego


Poddanie komórek skóry działaniu lasera przyczynia się do tego, że przyspieszony zostaje proces tworzenia nowych struktur kolagenu. Dochodzi do remodelowania tej substancji, dzięki czemu możemy liczyć nie tylko na usuwanie blizn potrądzikowych, ale również mian skórnych oraz piegów. Zabieg zwykle poprzedza konsultacja lekarska. Ta bazuje na wywiadzie z pacjentem. W czasie jego trwania osoba chcąca skorzystać z lasera frakcyjnego dowiaduje się, jak on działa. Uzyskuje też informacje na temat tego, czego powinna spodziewać się po zabiegu. Lekarz wykorzystuje wywiad także do ustalenia, czy nie ma mowy o przeciwwskazaniach do wykorzystania tej metody.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?


Od lasera frakcyjnego nie można oczekiwać tego, że zatrzyma procesy starzenia się skóry. Można jednak liczyć na to, że doprowadzi do ich spowolnienia. Jak już wspomniano, szczególnie chwalą go sobie osoby, które zmagają się z nieestetycznymi bliznami będącymi pozostałością po trądziku. Laser frakcyjny pomaga jednak również w eliminowaniu zmarszczek małej i średniej wielkości, a także w walce ze skórą zniszczoną przez słońce, szorstką, matową i mającą tendencję do rozszerzania się porów.

Przeciwwskazania do zabiegu


Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego są zwykle opisywane jako bezbolesne i mało inwazyjne. Należy jednak pamiętać o tym, że nie zawsze są możliwe do przeprowadzenia. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wymieniane jest bielactwo oraz cukrzyca, zabieg nie jest jednak zalecany także pacjentom zmagającym się z łuszczycą, skłonnością do opryszczki oraz z immunosupresją. Z jego wykonaniem należy wstrzymać się także będąc w ciąży i karmiąc piersią, nie należy go też wykonywać, jeśli wcześniej poddano się operacji chirurgicznej, a czas, jaki od niej upłynął nie był długi.

Co się dzieje po zabiegu?


Przez pierwsze 2-3 godziny po wykonaniu zabiegu pacjent może zmagać się z dolegliwościami skórnymi, które przypominają skutki poparzenia słonecznego. Z czasem może pojawić się też rumień, choć ten znika maksymalnie po sześciu dniach. W tym czasie można już nie tylko stosować makijaż, ale również prowadzić normalną aktywność.