osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Lifestyle Uroda

Zabiegi kosmetyczne z długotrwałym efektem działania

Dbanie o urodę w szczególności przez płeć piękną wymaga nie lada poświęceń. Wstawanie wcześnie rano, aby wykonać staranny makijaż, regularne golenie nóg, czy stosowanie maseczek ściągających w celu zapobiegnięcia nawracającemu trądzikowi – to tylko niektóre z nich. Coraz częściej kobiety zwracają się o pomoc do profesjonalistów. Gabinety kosmetyczne oraz placówki działające w branży medycyny estetycznej oferują wiele zabiegów, które, choć niekiedy trzeba powtórzyć kilka razy, przynoszą niesamowite rezultaty.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Jednym z rozwiązań, na które decydują się panie, jest depilacja laserowa. Mogą się jej poddać wszystkie przedstawicielki płci pięknej, które nie mają przeciwwskazań do tego rodzaju zabiegu. Jednak w pierwszej kolejności ten typ depilacji zalecany jest osobom, których skóra wykazuje skłonności alergiczne po goleniu zwykłą maszynką lub woskiem. Powstałe zaczerwienienia i grudki wyglądają nieestetycznie, mogą prowadzić do wrastania włosków, a tym samym do zapalenia mieszków włosowych. Użycie lasera ma wiele zalet. Można cieszyć się gładkim ciałem przez długi czas i nie powoduje on stanu zapalnego. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadza się konsultację medyczną z pacjentką, aby ustalić, czy spełnia ona wszystkie wymagane kryteria. Depilację laserową należy powtórzyć kilka razy. Nie przynosi ona natychmiastowego efektu, ale ostatecznie jest tego warta.

Jak wygląda makijaż permanentny?

Drugim zabiegiem, który cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet, jest makijaż permanentny. Jak można domyślić się po nazwie, dotyczy on trwałego podkreślenia urody. Stosuje się go na wybranych przez pacjentkę partiach twarzy – ustach, oczach, brwiach. Można również wykonać go całościowo. Często porównywany jest do tatuowania, a to za sprawą barwników, które wprowadzane są pod skórę. Także i za tym zabiegiem przemawia wiele korzyści. Czasami kobiety mają tendencję do przecierania oczu, zapominając, że wcześniej pomalowały rzęsy. Zwykły makijaż rozmazuje się także przy zmianach pogody. Niektóre panie narzekają na przebarwienia lub walczą z innymi defektami skórnymi. Zrywają się wcześnie z łóżka, aby skutecznie zakryć wszelkie niedoskonałości. Jest to żmudne i męczące. Makijaż permanentny rozwiązuje wszystkie powyższe zmartwienia, a jego efektami można cieszyć się do 2 lat.

Zabiegi odmładzające można wykonywać we własnym domu, zakupując kosmetyki w stacjonarnej drogerii lub przez internet. Chcąc jednak sięgnąć do głębokich tkanek skóry i z przyjemnością patrzeć na swoje odbicie w lustrze, powinno rozważyć się wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Oddając się w ręce fachowców, możemy spodziewać się owocnych wyników.


Przykładem może być kolagenowy wypełniacz. Wiele pacjentek na początku się go obawia, ale jest on bezpieczny i nie wpływa na rysy twarzy. Jego głównym składnikiem nie jest kwas hialuronowy, ale polikaprolakton. Dzięki temu naturalny wygląd i proporcje twarzy zostają zachowane. Działanie produktu dopasowywane jest do potrzeb pacjentek. Efekt może utrzymać się nawet do 4 lat.