osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Perfumy
Uroda

Perfumy – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć!

Perfumy to wyjątkowe kosmetyki, które w niewidzialny sposób wpływają na nasz wizerunek. Zapach może naprawdę wiele odmienić jeśli chodzi o odbiór osoby. Każdy z nas ma swoje ulubione perfumy, które uważamy, że najbardziej do nas pasują. Jednak jeden zapach może być inaczej odczuwany na skórze różnych osób. Wszystko zależy też od typu perfum, ich składu oraz nut zapachowych. Dziś poznamy wnętrze perfum. Z czego się składają i jakie typy perfum się wyróżnia?

Perfumy perfumom nierówne – jakie są rodzaje?

Często kupując perfumy, tak naprawdę wcale ich nie kupujemy! O co chodzi? Często nazwę perfumy stosuje się bardzo ogólnie w stosunku do całej grupy produktów. W perfumeriach znajdzie się kilka różnych typów produktów, które różnią się składem. Wpływa to na intensywność zapachu, a także na jego trwałość. Najmocniejsze są oczywiście perfumy, ale łączy się to też z ich wysoką ceną. Mamy tutaj zawartość olejków eterycznych na poziomie nawet 40%. Kolejna jest woda perfumowana. Ma ona około 15% olejków eterycznych. Tańszą alternatywą, która jest jednak znacznie mniej trwała i mniej pachnąca, jest woda toaletowa. Tutaj stężenie wynosi od 5% do 10%.

Co mają w sobie perfumy?

Jak już wiemy, w skład perfum wchodzą olejki eteryczne. Jednak to tylko część tego, co jest w nich zawarte. Oprócz olejków, perfumy zawierają wodę oraz alkohol etylowy. Warto poznać rodzaje substancji zapachowych, które stosuje się tych kosmetykach. Wyróżnia się olejki eteryczne, które są pochodzenia roślinnego. Obecnie najczęściej stosuje się właśnie je lub też odpowiedniki syntetyczne. Jest jeszcze trzecia grupa, czyli olejki pochodzenia zwierzęcego, jednak odchodzi się od ich stosowania. Oczywiście olejki eteryczne czy też inne, zapachowe, są stosowane w różnych połączeniach. Ogólnie zapachy opisuje się przez wyróżnienie podstawy, serca i głowy. Można też określić grupę zapachów. takie opisy pomagają w znalezieniu podobnych perfum lub wybranie takich, które najlepiej do nas pasują. Więcej przeczytasz na: http://strefazapachu.com.pl.

Najpiękniejsze zapachy – co wybrać?

Wybór najpiękniejszego zapachu to dość subiektywna opinia. Każdy ma inny gust, a w kwestii perfum jest to bardzo indywidualne. Warto też mieć na uwadzę różnice w odczuwaniu zapachów na ciele człowieka. Jedne perfumy mogą inaczej pachnieć na różnych osobach. Najlepiej więc udać się do perfumerii i przetestować wybrane produkty na skórze. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dane perfumy rzeczywiście będą dla nas idealne.