osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Makijaż Uroda

Dbanie o cerę

Twarz to pierwsza rzecz, jaką zauważają u nas ludzie podczas pierwszego spotkania. Miedzy innymi z tego właśnie powodu powinniśmy szczególnie dbać o naszą cerę – czyż nie jest ona bowiem naszą wizytówką? Każdy z nas posiada inny typ skóry, dlatego też każdy z nas będzie musiał zadbać o nią inaczej. Kluczem jednak do sukcesu, a więc w tym przypadku zdrowej i bijącej blaskiem skóry twarzy, będzie utrzymywanie pewnej rutyny, która zagwarantuje nam właśnie taką cerę – zawsze świeżą i promienną, nawet, jeśli zupełnie się nie wyspaliśmy! Pierwszym i zupełnie oczywistym krokiem w walce o piękną skórę twarzy jest codzienne jej mycie. Owszem, może się to wydawać banałem, jednak wiele osób nie ma nawet pojęcia, jak ważna jest to czynność – zwłaszcza, jeśli zależy nam na zadbanej skórze twarzy.

Woda a oczyszczanie twarzy

Niewielu zdaje sobie również sprawę z tego, że woda w procesie przemywania twarzy odgrywa dużą rolę. Najlepsze dla skóry jest mycie wodą letnią, a już zwłaszcza, gdy chodzi o delikatną często skórę twarzy. Bardzo wiele osób preferuje jednak mycie wodą bardzo ciepłą, lub wręcz gorącą, co jest dużym błędem, bowiem taka właśnie woda niezwykle wysusza skórę twarzy! Po umyciu, możemy zastosować nasz ulubiony krem (lub inny specyfik pielęgnujący), pod warunkiem, że jest on odpowiednio dopasowany do typu skóry który posiadamy. W ciągu dnia, możemy również przysłużyć się skórze naszej twarzy, i to… Nie robiąc nic. Wystarczy, byśmy nie dotykali dłońmi twarzy – w ten sposób nie przenosimy wszelakich wirusów i bakterii, które zdążyły się zgromadzić na naszych dłoniach, na cerę. Często w taki właśnie sposób przenosimy na nią drobnoustroje, które wywołują w krótkim czasie pojawienie się nieestetycznych krost czy wyprysków. Nikt ich nie lubi, walka z nimi bywa dodatkowo nierówna, dlatego po prostu starajmy się unikać kontaktu naszych rąk z twarzą. Lepiej przecież zapobiegać, niż leczyć, prawda?

Wieczorna pielęgnacja

Wieczorem zaś, po całym dniu pracy/szkoły i innych obowiązków, trudno jest wyobrazić sobie, by nie umyć ponownie twarzy. Panie powinny dodatkowo zmyć swój makijaż, używając do tego odpowiednich kosmetyków. Choć wielu ludziom trudno jest to sobie wyobrazić, wiele pań kładzie się do snu nie usuwając uprzednio makijażu z twarzy. Dlaczego to robią? Często zwyczajnie ze zmęczenia i zwykłego przeoczenia tego faktu. Najlepiej jest jednak zmyć make up na noc i pozwolić skórze przez tych kilka godzin swobodnie oddychać. Można też bezpośrednio przed pójściem spać użyć ulubionego kremu na noc, lub też zastosować sprawdzony i dobry krem przeciwzmarszczkowy, jeśli zmarszczki są czymś, co tak naprawdę spędza nam sen z powiek i czego nie potrafimy zaakceptować (dotyczy to zarówno pań, jak i panów). W weekendy natomiast, nie musimy od razu udawać się do kosmetyczki czy do spa, aby zadbać o zdrowie naszej cery. Wystarczy przygotować sobie prostą maseczkę z ogórków, położyć się wygodnie i włączyć sobie w tle ulubioną muzykę. Nie tylko pomoże to naszej skórze, ale też pozwoli nam się zrelaksować po ciężkim tygodniu.