osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Uroda Zdrowie

Sposoby na blizny

Blizny, powstające w wyniku przerwania ciągłości skóry, są dla wielu osób powodem frustracji, a niekiedy wręcz kompleksów. Do ich powstawania przyczynia się wiele czynników. Wśród nich wymienić można trądzik, ciążę, otyłość, czy uraz. Bez względu jednak na to, czemu się pojawiają, zawsze są źródłem negatywnych emocji. A to, jak wpływają na estetykę ciała powoduje, że każdy chciałby się ich pozbyć.
Czy istnieją jednak skuteczne sposoby na blizny? Czy rzeczywiście człowiek jest wstanie zmniejszyć je, a nawet doprowadzić do całkowitego zaniknięcia? Jak się okazuje, tak. Trzeba tylko dobrać sposób do charakteru blizny i tego, jak dawno ona powstała.

Domowe sposoby na blizny


Najlepsze sposoby na blizny świeże, to sposoby domowe. I tu zaleca się wszelkiego rodzaju olejki i maseczki ze składników, które mają właściwości hydroskopijne. Takim składnikiem, doskonale wiążącym wodę jest na przykład aloes. Jego miąższ chroni skórę przed utratą wody, a tym samym zapobiega poszerzaniu się blizny. Co więcej, wnikając wgłąb skóry, prowadzi do jej odbudowy na poziomie mikroskopijnym. Ślad po bliźnie szybko więc zanika.
Inaczej wygląda sytuacja w przypadku blizn starszych. Te można leczyć na dwa sposoby. Jeżeli blizny nie są szerokie i głębokie, najczęściej wystarcza zastosować preparaty silikonowe. Ich zadaniem jest wypełnienie nierówności, jakie tworzy blizna. Skóra, pobudzona do rozrostu komórek, naturalnie wypełnia miejsce, w którym blizna powstała. Dzięki temu zaczyna się ona robić coraz mniej widoczna, a z czasem znika całkowicie. Skóra natomiast staje się w tym miejscu jędrna i świeża. Poza preparatami silikonowymi na takie blizny, w tym blizny potrądzikowe, polecane są preparaty alantoiny, czy heparyny. Związki te skutecznie uelastyczniają skórę, powodując że blizny stopniowo się zmniejszają, aż w końcu przestają być widoczne. Dodatkowo, dla osób z takimi bliznami a twarzy, poleca się też żele i kremy z masą perłową, która rozjaśnia blizny i natychmiast optycznie je usuwa.

Czy kosmetyki działają na blizny?


Kremy, żele, czy olejki naturalne to sposoby na blizny, które są świeże, bądź niewielkie. Kiedy jednak problemem staje się stara blizna, która dość mocno jest widoczna, wówczas trzeba sięgnąć po bardziej zaawansowane metody. Mowa tutaj o zabiegach kosmetycznych. Tego typu zabiegi wykonywane są zarówno w klinikach medycyny estetycznej, jak i profesjonalnych gabinetach, czy salonach kosmetycznych. Ich szeroka gama jest odpowiedzią na różne problemy związane z obecnością blizn. Łączy je jednak na pewno to, że są bardzo skuteczne. Potwierdzają to opinie osób, które na zabiegi takie się zdecydowały. A skąd mamy wiedzieć, że dany zabieg w tym konkretnym przypadku będzie skuteczny? W tej kwestii trzeba zdać się na opinię eksperta. Wchodząc do gabinetu czy salonu urody, warto nastawić się na słuchanie tego, co mówi specjalista. To on wie najlepiej, z której metody w konkretnym przypadku skorzystać. Nie warto więc kierować się zasłyszanymi opiniami innych osób. Każdej przecież może pomóc inna metoda. Bo każda ma inny rodzaj skóry.