osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Jak działa wziernik?
Zdrowie

Jak działa wziernik?

Wzierniki są powszechnie używane w okulistyce i służą do badania dna oka. Dzisiaj dowiesz się, na jakiej zasadzie działa to urządzenie. W dalszej części artykułu opiszemy jakie cechy powinien mieć wysokiej jakości wziernik pośredni i gdzie można go nabyć.

Jak działa wziernik oczny?

Urządzenie to emituje światło, które zogniskować można na poszczególnych strukturach oka. Nowoczesne wzierniki pośrednie umożliwiają indywidualny dobór oświetlenia do każdego badania. Wyposażone są one w filtry świetlne, dzięki którym można ocenić poszczególne struktury oka.

Jak przebiega badanie przy wykorzystaniu wziernika pośredniego?

Przed badaniem lekarz okulista aplikuje pacjentowi do oka specjalne krople, które rozszerzają źrenice. Zabieg ten umożliwia dokładne okładziny większej powierzchni dna oka. Po upływie 15 minut od aplikacji lekarz okulista kieruje światło oftalmoskopu na oko pacjenta, kolejno oceniając poszczególne struktury dna gałki ocznej. W dalszej kolejności okulista ocenia plamkę, co może wiązać się z pewnym dyskomfortem dla osoby badanej. Warto podkreślić, że badanie przy wykorzystaniu wziernika pośredniego jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne, ponieważ lekarz nie dotyka przyrządem powierzchni oka pacjenta.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem wziernika optycznego?

Warto by urządzenie to wyposażone było w mocne źródło światła, dzięki temu zapewni ono dokładny i wyraźny obraz. W modelach oferowanych przez sklep MDT.pl światło jest nawet o 25 procent mocniejsze niż w tradycyjnych oftalmoskopach poprzedniej generacji. Urządzenia pochodzące od tego dostawcy umożliwiają dokładne określenie kolorystyki tkanki.
Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem, jest system przysłon. Najlepiej by było ich jak najwięcej. Dzięki temu będzie możliwe dokładne zdiagnozowanie ewentualnych wad wzroku pacjenta.
Ważna jest także wygoda użytkowania danego modelu. Pracę ułatwia możliwość wymiennego montażu wziernika na opasce czołowej bądź na oprawce okularowej. A dzięki praktycznemu systemowi podnoszenia optyki, można odchylić wziernik w górę, w trakcie pracy. Pozwala to na wygodne notowanie wyników lub prowadzenie rozmowy z pacjentem.

Gdzie kupić wziernik optyczny?

Jeśli szukasz wysokiej jakości sprzętu, narzędzi lub akcesoriów okulistycznych odwiedź sklep MDT.pl. Znajdziesz tam bardzo szeroki wybór wzierników pośrednich. Wszystkie zaprezentowane modele pochodzą od znanych producentów i wyposażone są w nowatorskie rozwiązania, które znacznie podnoszą ich funkcjonalność.