osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

stres i problemy z erekcją
Lifestyle

Dlaczego stres i problemy z erekcją idą ze sobą w parze?

Stres to jeden z największych problemów współczesnego życia. Wraz z rozwojem cywilizacji udało nam się osiągnąć bardzo wiele, ale sporym kosztem. Nauczyliśmy się upraszczać sobie wiele aspektów życia codziennego — stworzyliśmy wiele wspaniałych urządzeń, ale zostało to niejako wymuszone przez tempo życia, w jakim żyjemy. Dlatego, choć mamy wokół siebie wiele wspaniałych sprzętów, które bardzo nam pomagają, to codziennej pracy nie ubywa, a to może wpływać nawet na sferę seksualną u mężczyzn.

Stres u mężczyzn — skąd się bierze?

U panów wciąż jest bardzo głęboko zakorzenione przekonanie, że muszą sprostać wszystkiemu. To od nich głównie wymaga się, nie tylko w cywilizacji zachodniej, utrzymywania rodziny, i to na wysokim poziomie. To od mężczyzn oczekuje się, że będą prowadzili rozwojowe firmy i wynajdywali nowoczesne rozwiązania na wiele trapiących nas problemów. Nic więc dziwnego, że panowie chętniej powierzają utrzymywanie ciepła domowego ogniska swoim kobietom, a sami pracują intensywnie fizycznie lub umysłowo po wiele godzin dziennie — często ponad normę. Gdy dochodzą do tego kłopoty rodzinne czy wizerunkowe, trudno jest zapobiec stresowi. Niestety, przepracowanie i poczucie obowiązku oraz wynikający z tego stres to główny powód niepowodzeń… również w sferze seksualnej.

Jaki ma związek stres z erekcją?

Stres jest reakcją, podczas której ciało doznaje wzmożonego napięcia. Wymagająca praca, kłótnie w domu, problemy finansowe i inne — to sprawia, że ciało staje się spięte i przełącza się w tryb ucieczki. Oznacza to przerzucenie pełnej mocy organizmu z wszystkich części ciała na te, które są najbardziej potrzebne, aby mógł on przetrwać — do serca czy mózgu. Niestety, prowadzi to do pogorszenia ukrwienia członka i problemów z erekcją. Nawet gdy mężczyzna jest na urlopie, często jego mózg nie jest jeszcze na tyle odprężony, by skupić się w pełni na swojej przyjemności i zapewnić członkowi ukrwienie. Kłopoty z erekcją dodatkowo potęgują stres — sprawiają, że mężczyzna czuje się nie dość męski, a to pogarsza sytuację. Jak temu zaradzić?

Jak pokonać problemy z erekcją?

Kłopoty z erekcją można doraźnie wyleczyć, stosując tabletki na potencję. Ich zadaniem jest zwiększenie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych poprzez podniesienie ciśnienia. Zażywając takie leki, można pomóc sobie w utrzymaniu erekcji i odbyć przyjemny, satysfakcjonującej długości stosunek. Warto jednak pamiętać, że problemy z erekcją wywołane nadmiernym stresem należy przede wszystkim leczyć u źródła – zmniejszając poziom stresu w swoim życiu i ucząc się rozmaitych technik relaksacyjnych.

Artykuł sponsorowany