osmozacare.pl

Strona o zdrowiu, urodzie i lifestylu.

Lifestyle

Jak umiejętnie wybierać dobre kosmetyki dla dzieci?

W aptekach, sklepach kosmetycznych, drogeriach czy nawet zwykłych marketach występuje teraz niezliczona ilość różnorodnych produktów pielęgnacyjnych, kierowanych do dzieci oraz ich rodziców. Jak jednak sam rodzic może stwierdzić, który z tych produktów będzie warty jego uwagi? Jak wybierać najlepsze kosmetyki dla dzieci i mieć stu procentową pewność co do ich wysokiej jakości?

Dobre kosmetyki dla dzieci

Niektóre z tych kosmetyków są absolutnie niezbędnie potrzebne każdemu dziecku. Do takich produktów można zaliczyć przede wszystkim te artykuły, które służą do dbania o higienę. Lekarze, a zwłaszcza pediatrzy, są jednak zgodni co do tego, że z tą dbałością o czystość nie należy przesadzać. Żaden rodzic nie powinien też przesadzać z samą pielęgnacją skóry dziecka. Wbrew pozorom nie potrzebuje ona tysiąca różnych kosmetyków do tego, by była zdrowa, odżywiona i gładka. Ta przesada wiąże się również ze składem produktów. Jeżeli w kosmetyku dla dziecka występuje kilkanaście czy nawet więcej różnych związków, lepiej od razu odłożyć go z powrotem na półkę i w ogóle go nie kupować.

Naturalne kosmetyki

Oczywiście można wyróżnić pewne kosmetyki dla dzieci naturalne, których nie może zabraknąć w podstawowej wyprawce. Należy więc kupić je jeszcze przed dniem, w którym dziecko przyjdzie na świat. Dobrze skompletowana i przygotowana wyprawka zdecydowanie ułatwi rodzicom te pierwsze chwile spędzone z malcem. Co takiego musi więc ona zawierać? Ogólnie przyjmuje się, że w wyprawce dla noworodka nie może zabraknąć: kremu nawilżającego do pośladków, uniwersalnego kremu z cynkiem, delikatnego żelu myjącego, kremu z filtrem UV, kremu ochronnego przed wiatrem (jeżeli jest zima) oraz klasycznego balsamu bądź oliwki. Gdy dziecko podrośnie, płyn do kąpieli trzeba będzie zastąpić dwoma oddzielnymi produktami – szamponem oraz żelem do mycia ciała.

Jeżeli rodzic mimo wszystko dalej nie jest pewien, czy uda mu się kupić wartościowe kosmetyki dla dzieci, zawsze może udać się po nie do apteki. Tam skorzysta bowiem z doradztwa farmaceuty. Zyska wtedy większą pewność, że kupuje kosmetyki, które nie są szkodliwe dla skóry dziecka.